Tisk
PDF

Svatomartinská vína ročníku 2016 opět nezklamala

Také o letošním 7. ročníku degustace svatomartinských vín byla pro návštěvníky a zájemce připravena zajímavá a chutná mladá vína. I přesto, že sv. Martin tentokráte téměř přijel na pověstném "bílém koni", sešlo se v pátek 11.11. v 11 hod. na Masarykově náměstí v Hodoníně velké množství zájemců o vychutnání prvních skleniček vín ročníku 2016 od vinařů z Podluží a Hodonínska.
Akci organizovala Místní akční skupina Dolní Morava ve spolupráci s Městem Hodonín, KD Hodonín a svazky obcí Region Podluží, Mikroregion Hodonínsko, Obce pro Baťův kanál.

FOTO ZDE

K dispozici bylo celkem 31 vín od následujících vinařů:

Vinařství Tomáš Bařina (Starý Poddvorov)
Vinařství Hrnčirík (Hrušky)
Vinařství Zuzana Prátová (Josefov)
Vinařství Konečný (Čejkovice)
Vinařství Ing. Richard Tichý (Hrušky)
Vinařství Trojanovi (Týnec)
Vinařství Veverka (Čejkovice)
Víno Rakvice s.r.o. Oldřicha Michlovského.

K svatomartinským vínům si návštěvníci mohli opět dát "svatomartinské menu", letos pečené kachní stehno s bramborovým knedlíkem a červeným zelím.
Tradičně nechyběl chléb se škvarkovou pomazánkou, moravská zelňačka, štrůdl nebo klasické domácí škvarky. Pro zahřátí byl také připraven "svařák".

Letos si na hodonínské Masarykovo náměstí přišlo vychutnat mladá vína mezi 11 a 21 hodinou více než 450 návštěvníků a na základě reakcí těch co vína ochutnali, můžeme s nadhledem říci, že vína ročníku 2016 budou zajímavá a kvalitní...

Těšíme se na Vaši podporu také v příštím roce.... tedy 11.11.2017

Místní akční skupina Dolní Morava

 

IROP CZ RO B C RGB

zdaplogoleader lista