Tisk
PDF

V Hruškách startují trhy produktů a výpěstků

Trh pod Víchem ...

Občanské sdružení pro zachování tradice a rozvoj kultury a sportu o.s., se sídlem v Lanžhotě, by rádo navázalo pořádáním trhů s produkty drobných pěstitelů a dalších, nejen potravinářských výrobců, na tradiční způsoby prodeje z dob našich dávných předků tzv. prodejem pod Víchem.

První Trh („burza") se poprvé uskuteční tento pátek a sobotu, tedy 11. a 12. července 2014 (v pátek od 14. do 18. hod. a v sobotu od 8. do 12. hod.) v prostoru selské usedlosti č.p. 50,2 Na Hrušeckém nádraží, která je přístupná na odbočce ze silnice I/55, vedoucí z Břeclavi do Hodonína, k areálu firem Strabag a Hrušecká obalovna.

Projekt dále představil předseda sdružení František Tichý:

"Jsme si vědomi toho, že tento náš první pokus bude jistě trpět různými dětskými nedostatky, ale vzhledem k probíhající sklizni sezónního ovoce a zeleniny, musíme nějak začít.

Proto zveme všechny producenty, přijďte prodat svoji, třeba jen bedýnku jakýchkoliv produktů a k nákupu pozvěte všechny své známé a přátele. Pronájem prostor je zcela bezplatný, ale vzhledem k tomu, že nejsme schopni odhadnout množství zájemců a prostory jsou omezené, bude lepší poslat svou rezervaci SMS na tel. č. 606178018.

Vzhledem k mým osobním dlouholetým kontaktům, zejména s výrobci mlékárenských výrobků Vám chceme nabídnout, jako nějakou mimořádnou příležitost, čerstvý měkký tvaroh na koláčky a také máslo ve velmi příznivých cenách (máslo 1 kg/35 Kč a tvaroh 1 kg/20 Kč) i s možností objednávky k hodům, či jiným akcím v jednotlivých obcích. Toto zboží bude s datem výroby v pátek a ještě tento den vám je nabídneme ke koupi. Také se snažíme zajistit prodej cukru, rovněž v nesrovnatelné ceně jak v balení po 1 kg, tak i po 50 kg.

Náš záměr se snažíme realizovat v rámci připravovaného dlouhodobého projektu „Podpory lokální ekonomiky". I když byla naše nezisková organizace založena již v roce 2011, nepodařilo se nám doposud vytvořit vlastní webové stránky, na čemž budeme v následujících týdnech pracovat. Rádi uvítáme i další zájemce o rozvoj uvedeného záměru. Kontaktovat nás můžete na výše uvedeném telefonním čísle. Další možnosti kontaktování v současné době připravujeme."

 

Celý článek o myšlence Podpory lokální ekonomiky...

 

 

IROP CZ RO B C RGB

zdaplogoleader lista