Tisk
PDF

Výtvarná a řemeslná dílna „Život na dolním toku Moravy“ potřetí...

Místní akční skupina Dolní Morava ve spolupráci s partnerskou MAS Živé pomezí Krumlovsko-Jevišovicko, která působí v regionu Moravského Krumlova, uspořádala v rámci projektu „Po stopách prapředků“, realizovaného za podpory Evropské unie a Programu rozvoje venkova ČR, již třetí pokračování výtvarné a řemeslné dílny „Život na dolním toku Moravy“. Ta se letos uskutečnila v pátek 18. května 2012 v prostorách areálu regionální rozhledny „Na Podluží“ u Nového Poddvorova.
Dílny se zúčastnili žáci 9 základních škol v územní působnosti MAS Dolní Morava a 6 ZŠ v MAS Živé Pomezí. Hostem byli žáci ZŠ v Brodském (SK). Doprovod dětem tvořili zástupci pedagogických sborů jednotlivých základních škol.
Každý z téměř 70 dětských účastníků postupně absolvoval pět „minidílniček“, kde se pod vedením zkušených lektorů mohl naučit zajímavé výtvarné a řemeslné činnosti a také prohloubit své znalosti o dávné historii našeho regionu.
I když bylo velmi větrné počasí a teplota okolo 17 stupňů, děti se nevzdaly a úspěšně zdolaly nejen 155 stupňové schodiště, ale i „orientační“ disciplínu připravenou přímo na rozhledně, tedy ve výšce 30 metrů.
Partnerem výtvarné a řemeslné dílny byly obce Nový a Starý Poddvorov, Region Podluží a Mikroregion Hodonínsko. Poděkování patří zástupcům obou obcí i obou regionů, dále všem hostům, pedagogickému doprovodu, dětským účastníkům a zejména lektorům jednotlivých dílniček.

ZPRÁVA O REALIZACI ZDE

FOTOGALERIE ZDE

IROP CZ RO B C RGB

zdaplogoleader lista