Tisk
PDF

Návštěva z MAS Železnohorský region

9.9. – 11.9.2010 navštívilo naši MAS 28 zástupců obcí a měst Místní akční skupiny Železnohorský region z Pardubického kraje. Cílem návštěvy bylo setkání s představiteli obcí a zástupci našeho kraje a vzájemná výměna zkušeností s realizací a budováním venkovského prostoru. Představitelé MAS Dolní Morava, Regionu Podluží a Mikroregionu Hodonínsko přivítali přítomné v Restauraci Mlýn v Dolních Bojanovicích a prezentovali realizované a připravované projekty. Poté přítomní pokračovali v diskuzi s představiteli našich obcí a regionů.

Zástupci partnerské MAS si prohlédli rozhlednu „Na Podluží“ u Nového Poddvorova, Slovanské hradiště v Mikulčicích, vinařský provoz U Kosíků ve Tvrdonicích a u pana Josefa Komosného z Dolních Bojanovic. Krátce se také zúčastnili tradičního Lužického vinobraní, po němž se ještě podívali do muzejní expozice Starého kvartýru.

Akce se účastnil také radní Pardubického kraje a nově zvolený senátor Ing. Petr Šilar, který poděkoval jménem všech účastníků za přijetí a za umožnění shlédnutí místních projektů a výměnu informací. Jejich dalším cílem byla návštěva LEADER regionu Cserhatalja v Maďarsku.

Fotogalerie ZDE

IROP CZ RO B C RGB

zdaplogoleader lista