Tisk
PDF

Dokončen projekt Vína z Dolní Moravy

www.vinadolnimoravy.cz

V roce 2009 realizovala MAS Dolní Morava zajímavý projekt, jehož náplní bylo detailní zmapování vinařského potenciálu obcí Dolní Moravy a rakouského příhraničního regionu Weinviertel a následná tištěná i webová prezentace činnosti a produktů vinařských subjektů působících v těchto obcích. Motivem realizace bylo vytvoření nové možnosti podpory vinařů a vinařské turistiky ze strany MAS Dolní Morava, tedy ze strany Regionu Podluží a Mikroregionu Hodonínsko. Hlavním cílem pak bylo dosažení vzájemné informovanosti o vinařských subjektech v rámci příhraničních regionů, společná propagace vinařských subjektů a vytvoření nabídky vinařských produktů zacílené na jednotlivé konzumenty a zájemce z řad návštěvníků regionů.

Hlavním výstupem projektu je nově vytvořený tištěný turistický průvodce vinařstvím Dolní Moravy a Weinviertelu, nazvaný „Vína Dolní Moravy“. Zájem o prezentaci v katalogu projevilo celkem 49 ze 122 vinařů z 22 členských obcí MAS Dolní Morava. Rakouským partnerem bylo dle vzájemné partnerské dohody osloveno cca 55 rakouských vinařů z obcí mikroregionu Weinviertler Dreiländereck. Zájem o prezentaci projevilo 21 rakouských vinařů. Pro katalog byl také sestaven a publikován seznam akcí s vinařskou tématikou, které se každoročně konají v obcí Podluží a Hodonínska. Dále v katalogu naleznete přehled českých i rakouských vinařů působících v zapojených příhraničních regionech.

Mimo katalog byly v rámci realizace projektu pořízeny také nové propagační předměty. Pro zájemce je připravena pánská i dámská velikost polokošile v barvě "bordó", propagační propisovací pero, obal na láhve a propagační taška, vše s logem "Vína Dolní Moravy".

Distribuce nového katalogu vinařů a také ostatních propagačních předmětů je plánovaná v návaznosti na distribuci propagačních materiálů Regionu Podluží, Mikroregionu Hodonínsko a Regionu Slovácko (veletrhy CR, workshopy, IC), dále budou tyto materiály k dispozici zájemcům při různých vinařských akcích.

Stránky věnované tématice vinařství v obcích Dolní Moravy jsou umístněny na webové adrese    www.vinadolnimoravy.cz

Projekt byl podpořen z prostředků EU pomocí Fondu malých projektů jižní Moravy a Dolního Rakouska.

Celá tisková zpráva o projektu je   ZDE

 

logofmp-eu

IROP CZ RO B C RGB

zdaplogoleader lista