Tisk
PDF

Pozvánka na Národní konferenci Venkov 2018

Výroční 10. Národní konference venkov, která současně plní funkci Venkovského parlamentu České republiky, se uskuteční od 19. do 21. září 2018 ve Strážnici. Na webových stránkách www.konferencevenkov.cz/2018/prihlaska/ se už od 1. srpna 2018 registrují zájemci a zbývají poslední volná místa do naplnění kapacity. Pokud máte zájem se účastnit a ještě jste se nezaregistrovali, neváhejte. Na webových stránkách získáte také informace o programu a exkursích.

Akci pořádá Spolek pro obnovu venkova ČR a organizaci v místě budou zajišťovat MAS Strážnicko a Turistická asociace Slovácko.

Za podpory Ministerstva zemědělství ČR a Jihomoravského kraje se sejdou rokovat reprezentanti státní správy, samospráv, spolkových i profesních organizací v rozvoji a obnově venkova. Letošním nosným tématem je voda a stromy v krajině, dále komunitní rozvoj venkova, obnova center malých měst a společná zemědělská politika. Během exkurzí budou představeny ukázkové projekty v rozvoji venkova.

logo nkv

Tisk
PDF

Pozvánka na seminář "Program rozvoje obce v ČR a na Slovensku"

Místní akční skupina Dolní Morava ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj  a Úradom vlády SR pořádá v úterý 25. 9. 2018 na Regionálním centru v Hodoníně seminář na téma „Program rozvoje obce v České republice a na Slovensku". Cílem semináře je výměna zkušeností s plánováním a strategickým řízením v obcích a regionech v ČR a na Slovensku. Na semináři bude představena aplikace na tvorbu PRO – Programu rozvoje obce, kterou provozuje Ministerstvo pro místní rozvoj a aplikace E-PRO, kterou na Slovensku provozuje společnost PROROZVOJ, s. r. o. Na seminář jste srdečně zváni.

Program a přihláška zde

Přihlášky posílejte na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

program seminar 25 09 2018

 

 

 

Tisk
PDF

Setkání starostů ORP Hodonín

Přátelská atmosféra provázela pracovní jednání starostů spádových obcí města Hodonína, které se konalo v hodonínském Regionálním centru dne 6. 9. 2018. Porada byla zároveň jedním z jejich posledních společných setkání v tomto volebním období. Úvodní bod programu patřil řediteli Nemocnice TGM Hodonín Antonínu Tesaříkovi, který představil novinky a plánované investice. V dalších bodech setkání byly představeny aktivity Regionálního centra na Masarykově náměstí, jehož provozovatelem je od května letošního roku Místní akční skupina Dolní Morava. Ta kromě dotačního poradenství pořádá také workshopy, výstavy a zajišťuje prohlídky radniční věže. Za zmínku stojí například plánované zřízení Slovácké izby, která přiblíží tradice a zvyky našeho regionu.

setkani starostu8

Další fotky zde

Tisk
PDF

Pasportizace Slovácka

Logo slovacko

Turistická asociace Slovácko, z.s. (TAS) provádí rozsáhlé mapování turistických cílů, aktivit a podnikatelů v cestovních ruchu na území Hodonínska, Podluží, Kyjovska, Strážnicka, Veselska a Horňácka. Probíhající pasportizace území detailně zmapuje území Slovácka a poskytne ucelený přehled o nabídce služeb a aktivit cestovního ruchu v tomto území.

Výsledná databáze bude sloužit jako podklad pro zlepšení služeb cestovního ruchu, pro vytvoření nových webových stránek turistické destinace Slovácko a také jako podklad pro tvorbu tištěných i elektronických marketingových produktů cestovního ruchu.

Vstoupit do formuláře pasportizace můžete zde:  PASPORTIZACE SLOVÁCKA

Zároveň si Vás dovolujeme požádat o šíření této výzvy v celém území Slovácka například pomocí následujících bannerů a PDF výzvy:

BANNER - Pasportizace Slovácka (PDF)
BANNER - Pasportizace Slovácka (JPG)
TEXTOVÁ VÝZVA - Pasportizace Slovácka (PDF)


Rozpis pověřených kontaktních osob pro jednotlivé obce:

Anna Čarková, 774 664 698  ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

        
Archlebov, Bukovany, Bzenec, Čeložnice, Dambořice, Domanín, Dražůvky, Hovorany, Hýsly, Ježov, Karlín, Kelčany, Kostelec, Kyjov, Labuty, Lovčice, Milotice, Moravany, Moravský Písek, Mouchnice, Násedlovice, Nechvalín, Nenkovice, Ostrovánky, Ratíškovice, Skalka, Skoronice, Sobůlky, Stavěšice, Strážovice, Svatobořice-Mistřín, Syrovín, Šardice, Těmice, Uhřice, Vacenovice, Věteřov, Vlkoš, Vracov, Vřesovice, Žádovice, Žarošice, Ždánice, Želetice, Žeravice 


Eva Tihelková, 722 200 435   ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Hroznová Lhota, Kněždub, Kozojídky, Petrov, Radějov, Strážnice, Sudoměřice, Tasov, Tvarožná Lhota, Vnorovy, Žeraviny


Ing. Zuzana Pavková, 775 004 581  ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Čejč, Čejkovice, Dolní Bojanovice, Dubňany, Hrušky, Josefov, Kostice, Ladná, Lanžhot, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Moravský Žižkov, Mutěnice, Nový Poddvorov, Prušánky, Rohatec, Starý Poddvorov, Terezín, Tvrdonice, Týnec


Martina Kočvarová, 724 570 450  ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Hodonín, Blatnice pod svatým Antonínkem, Blatnička, Veselí nad Moravou


Mgr. Antonín Okénka, 724 168 208  ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Hrubá Vrbka, Javorník, Kuželov, Lipov, Louka, Malá Vrbka, Nová Lhota, Suchov, Velká nad Veličkou


 

 

 

Tisk
PDF

Výstava "Moravské Toskánsko"

Dnem 4. 9. 2018 byla příjemnou vernisáží zahájena výstava fotografií Moravské Toskánsko. Krásné fotografie, bezvadná atmosféra podmalovaná písněmi cimbálové muziky Malena z Ratíškovic...Výstava potrvá na Regionálním centru v Hodoníně až do 31. 10. 2018. Vystavené obrazy jsou po skončení výstavy k prodeji, informace o ceně a rezervace na Regionálním centru. Přijďte se podívat!

Fotky z vernisáže zde

toskan5

Tisk
PDF

Pozvánka na vernisáž výstavy "Moravské Toskánsko"

Dnes 4. 9. 2018 v 17 hodin pořádá MAS Dolní Morava prodejní výstavu obrazů "Moravské Toskánsko". Výstava bude probíhat až do 25. 10. 2018 v Regionálním centru v Hodoníně. Všichni jste srdečně zváni.

vernis

 

Tisk
PDF

Dokončen audit hospodaření organizace


Společnost ECOVIS dokončila audit projektu "Zlepšení řídících a administrativních schopností MAS Dolní Morava", registrační číslo CZ.06.4.59/0.0/0.0/15_003/0004495, jehož realizace byla ukončena letos na přelomu března a dubna. Tento audit je pro "podpořené" místní akční skupiny povinnou součástí projektu. Zároveň byl proveden také audit hospodaření MAS za rok 2017 a byla vydána Zpráva auditora o ověření účetní závěrky k 31. prosinci 2017.

Zpráva o věcných zjištěních v souvislosti s posouzením způsobilosti výdajů za rok 2017 v projektu "Zlepšení řídících a administrativních schopností...." je ke stažení zde

audit

 

Tisk
PDF

Seznam obdržených žádostí IROP 1. a 2. výzva

Místní akční skupina Dolní Morava, z. s. zveřejňuje seznam obdržených žádostí do 1. výzvy IROP Sociální podnikání a 2. výzvy IROP Komunitní centra, které byly ukončeny 15. 8. 2018. Nyní probíhá kontrola formálních náležitostí a přijatelnosti.

irop 1 a 2 seznam

Tisk
PDF

Svatovavřinecké slavnosti

Centrum Hodonína má za sebou obrovský nápor a to samé lze říct i o Místní akční skupině Dolní Morava. V době Svatovavřineckých slavností (9.-12.8.2018) měli její pracovníci co dělat, aby zvládali příval návštěvníků jak ve stánku s vínem, tak v radniční věži.

Stánek s vínem je už tradiční nabídkou a letos MAS Dolní Morava nabídla téměř třicítku vzorků od sedmi vinařství regionu. Zájem byl enormní a neotevřeno zůstalo jen zanedbatelné množství láhví.

Obsluhu radniční věže měla MAS na starosti poprvé. Nejvytíženějším dnem byla sobota, kdy bylo nutné prodloužit zpřístupnění věže až do 20.00. Jen tento den toho využilo kolem pěti stovek návštěvníků.

svs1

Více fotek zde

Tisk
PDF

Seznam žadatelů 2. výzvy OPZ Sociální podnikání

Místní akční skupina Dolní Morava, z. s. zveřejňuje seznam obdržených žádostí do 2. výzvy OPZ Sociální podnikání, která byla ukončena 8. 8. 2018. Nyní probíhá kontrola formálních náležitostí a přijatelnosti.

seznam vybranch dost 2 opz

 

 

IROP CZ RO B C RGB

zdaplogoleader lista