Seznam obdržených žádostí IROP 1. a 2. výzva

Místní akční skupina Dolní Morava, z. s. zveřejňuje seznam obdržených žádostí do 1. výzvy IROP Sociální podnikání a 2. výzvy IROP Komunitní centra, které byly ukončeny 15. 8. 2018. Nyní probíhá kontrola formálních náležitostí a přijatelnosti.

irop 1 a 2 seznam

Svatovavřinecké slavnosti

Centrum Hodonína má za sebou obrovský nápor a to samé lze říct i o Místní akční skupině Dolní Morava. V době Svatovavřineckých slavností (9.-12.8.2018) měli její pracovníci co dělat, aby zvládali příval návštěvníků jak ve stánku s vínem, tak v radniční věži.

Stánek s vínem je už tradiční nabídkou a letos MAS Dolní Morava nabídla téměř třicítku vzorků od sedmi vinařství regionu. Zájem byl enormní a neotevřeno zůstalo jen zanedbatelné množství láhví.

Obsluhu radniční věže měla MAS na starosti poprvé. Nejvytíženějším dnem byla sobota, kdy bylo nutné prodloužit zpřístupnění věže až do 20.00. Jen tento den toho využilo kolem pěti stovek návštěvníků.

svs1

Více fotek zde

Seznam žadatelů 2. výzvy OPZ Sociální podnikání

Místní akční skupina Dolní Morava, z. s. zveřejňuje seznam obdržených žádostí do 2. výzvy OPZ Sociální podnikání, která byla ukončena 8. 8. 2018. Nyní probíhá kontrola formálních náležitostí a přijatelnosti.

seznam vybranch dost 2 opz

Newsletter Turistické asociace Slovácko

Turistická asociace Slovácko vám přináší první vydání newsletteru, ve kterém shrnuje svou činnost za první pololetí roku 2018. Dočtete se kromě jiného, že:

- Stezky Cyrila a Metoděje usilují o certifikát

- Nová databáze Slovácka čítá už 250 subjektů

- Partnerská smlouva potvrdila, že Slovácko nedělí hranice

- Trhací mapa dodá „Slovácko do kapsy"

- TBEX přiveze stovky píšících či foticích cestovatelů z celého světa

- Unikátní akce otevřela téměř padesát lidových expozic

- Do Strážnice zavítá v září „venkovský parlament"

Newsletter stáhnete kliknutím na obrázek pod článkem. Přejeme příjemné čtení.

newsletter tas 1-18-page-001

Prohlídka radniční věže s bílou paní

28 dětí z příměstského letního tábora v Hodoníně navštívilo včera 25. 7. 2018 naše Regionální centrum. Drobotinu zhruba do 6 let přivítala a provázela na věž bílá radniční paní. Za zdolání výstupu na hodonínskou radniční věž byly děti odměněny diplomem a sladkostí. Prohlídky radniční věže s průvodcem probíhají každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení na Regionálním centru.

radnin v 4

Fotky

Přeshraniční spolupráce se sdružením obcí města Trnavy

Příjemné letní dopoledne jsme strávili ve čtvrtek 19. 7. 2018 s delegací ze Slovenska, konkrétně se zástupci Združenia obcí mestskej oblasti Trnava, o.z. (ZOMOT). Toto sdružení obcí v okolí Trnavy oslovilo MAS Dolní Moravu s žádostí o partnerství v projektu přeshraniční spolupráce Interrreg ČR- SR. Záměrem jejich projektu je vytvoření společné komunikačně informační platformy mezi jednotlivými obcemi ZOMOT a MAS Dolní Morava. V průběhu setkání byly prodiskutovány i další možnosti spolupráce obou organizací.

peshranin spoluprce trnava2

Další fotky

Semináře k výzvám IROP a OPZ

Semináře k aktuálně vyhlášeným výzvám IROP na sociální podnikání a komunitní centra a k výzvě OPZ na sociální podnikání proběhly v pátek 13. 7. 2018 v kanceláři MAS Dolní Morava. Žadatelé se na nich dozvěděli konkrétní informace k podání žádosti. Prezentace ze seminářů zveřejňujeme pod článkem. Výzvy IROP jsou otevřeny do 15. 8. 2018, výzva OPZ pak do 8. 8. 2018. Žadatelé mohou své záměry konzultovat s Ing. Blankou Přidalovou na telefonu 775 004 582.

Prezentace ze semináře IROP - Sociální podnikání

Prezentace ze semináře IROP - Komunitní centra

Prezentace ze semináře OPZ - Sociální podnikání

sociln podnikn

Vybrané žádosti z 1. Výzvy OPZ

MAS Dolní Morava ukončila svou 1. výzvu z Operačního programu Zaměstnanost – Prorodinná opatření. Tento dotační program má za cíl podpořit zaměstnané rodiče v péči o děti v době školních prázdnin. Hlavní aktivitou projektu jsou tedy příměstské tábory.  MAS Dolní Morava podpořila dva projekty, dotaci získalo Centrum pro rodinu Knoflíček, z.s. z Dubňan  a  Středisko volného času Hodonín, příspěvková organizace. Celkové způsobilé výdaje schválených projektů činí 1 156 250 Kč.

seznam vybranch dost 1 opz

Seminář k 2. Výzvě IROP Komunitní centra

MAS Dolní Morava pořádá seminář k 2. Výzvě IROP na Komunitní centra. Seminář se uskuteční v pátek 13. 7. 2018 v 9:00 hodin v zasedací místnosti Regionálního centra v Hodoníně. Zájemci se mohou přihlašovat u Ing. Blanky Přidalové na telefonu 775 004 582.

seminar irop 2

Pozvánka pdf

Seminář k 1. Výzvě IROP Sociální podnikání

MAS Dolní Morava pořádá seminář k 1. Výzvě IROP na Sociální podnikání. Seminář se uskuteční v pátek 13. 7. 2018 v 10:00 hodin v zasedací místnosti Regionálního centra v Hodoníně. Zájemci se mohou přihlašovat u Ing. Blanky Přidalové na telefonu 775 004 582.

seminar irop 1

Pozvánka pdf