Kulaté stoly odstartovány

První kulatý stůl se uskutečnil v úterý 8.10.2013 v Lužicích v prostorách Tabačárny. Celkem se zůčastnilo 22 osob z řad zástupců neziskových organizací a spolků, podnikatel i zástupců veřejné správy.

Ze strany zástupců MAS Dolní Morava zazněla úvodní informace k procesu přípravy společné Integrované strategie rozvoje území (ISÚ), představena činnost MAS Dolní Morava a také činnost MAS Strážnicko. Dále byl představen návrh Operačních programů v plánovacím období 2014 - 2020.

V připraveném dotázníku pak účastníci kulatého stolu anonymně zhodnotili současný stav obce v těchto strategických oblastech:

A) LIDSKÝ POTENCIÁL V OBCI
B) OBČANSKÁ VYBAVENOST, ŽIVOTNÍ ÚROVEŇ OBYVATEL
C) PODNIKATELSKÁ AKTIVITA
D) ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ, KRAJINOTVORBA, EKOLOGIE
E) ZEMĚDĚLSTVÍ, VINAŘSTVÍ
F) CESTOVNÍ RUCH
G) TRADICE, KULTURA, FOLKLOR
H) TECHNICKÁ INFRASTRUKTURA A VYBAVENOST

Obdobný průběh bude i v případě ostatních 17 kulatých stolů, které budou postupně realizovány v dalších obcích v územní působnosti MAS Dolní Morava. CELÁ ZPRÁVA ZDE

Místní akční skupinu zastupovali: Ing. Josef Smetana (předseda MAS), Bc. Patrícia Juráňová (místopředsedkyně MAS, manažerka Mikroregionu Hodonínsko), Bc. Eliška Tesaříková (manažerka Regionu Podluží) a Kateřina Malá. Za partnerskou MAS Strážnicko se zúčastnil Mgr. Vít Hrdoušek (manažer MAS Strážnicko).

Kromě předání základních informací, týkajících se nového programovacího období 2014-2020 je důležitým cílem těchto setkání získání nových aktivních osob, kteří mají chuť se zapojit do práce při vytváření společné strategii a to jak prostřednictvím Pracovní skupiny příslušné obce, tak prostřednictvím pracovní skupiny napříč územím MAS Dolní Morava.

Vždy po ukončení kulatého stolu v příslušné obci, bude nevyplněný dotazník pro danou obec k dispozici na našich stránkách ke stažení. Pokud vám termín společného kulatého stolu ve vaší obci nevyhovoval a nebo jste se nemohli osobně zůčastnit, můžete dotazník vyplnit dodatečně a zaslat mailem na   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript    nebo poštou na adresu MAS Dolní Morava (Lanžhot).

Dotazník ke stažení:

Lužice